Oceń gimnazjum

Zajęcia dodatkowe:

Ranking gimnazjum

Powiadom znajomego

Powiadom mnie o nowych opiniach

Opis gimnazjum

Brak opisu gimnazjum

Opinie o gimnazjum

Pamiętaj!
Opinie w serwisie ocengimnazjum.pl są subiektywnymi ocenami innych osób. Korzystaj z serwisu mądrze i podchodź do informacji z rezerwą.
autor: Aleksandra
dodano: 2012-11-29 01:35:17

Ocena ogólna: 5

Kadra: 5
Wyposażenie: 4
Zajęcia dodatkowe: 5

Gimnazjum nr 16 ukończyłam kilka lat temu. Bardzo dobrze wspominam ten okres mojego życia. Szkoła przygotowuje do egzaminów branych pod uwagę przy przyjęciu do szkół ponadgimnazjalnych. Nietrudno zostać finalistą czy też laureatem konkursu przedmiotowego, z roku na rok liczba uczniów osiągających te tytuły się zwiększa. Naprawdę polecam! Ciekawa kadra, bardzo sprzyjająca nauce atmosfera!

zgłoś do moderacji

Link   skomentuj tę opinię (0)

autor: D.M.
dodano: 2011-01-02 12:30:01

Ocena ogólna: 3

Kadra: 3
Wyposażenie: 3
Zajęcia dodatkowe: 5

Przyczyna tak niskiej oceny dla rzekomo elitarnego gimnazjum? Otóż (w mojej opinii) gimnazjum ma jeden problem. Jest przepełnione fałszem i obłudą. Na pierwszej lekcji wychowawczej dowiedziałem się, iż w "Szesnastce" uczniów nigdy nie obgaduje się w pokoju nauczycielskim i nigdy się o nich nie rozmawia. Wszystko zostaje między uczniem a wychowawcą (oraz rodzicem). Jak to wygląda w praktyce może powiedzieć każdy uczeń tej szkoły. Dodatkowo z przykrością pragnę stwierdzić, iż co niektórzy nauczyciele nie mają wiedzy z zakresu przedmiotów, których nauczają. Dochodziło wręcz do takich sytuacji, że ktoś edukował co niektórych pedagogów! Przykładem mogą służyć osoby o następujących inicjałach: Ł.K. (finalista z matematyki, aktualnie jest uczniem klasy III i bierze udział w II etapie konkursów przedmiotowych z matematyki, fizyki i chemii), A.W. albo ja (finalista z biologii, aktualnie uczeń III LO w B-B). Warto też zauważyć iż niektórym nauczycielom po prostu się nie chce i jedyne co potrafią to oskarżać uczniów i krytykować ich za to, że nie będą uczyć w gimnazjach jak oni (bo w przeciwieństwie do nauczycieli coś potrafią i coś wiedzą). Jest jednak wielu wyśmienitych pedagogów, np. p. Jarecka (świetna nauczycielka geografii), p. Żołnierczyk (która choć ma nieraz problemy z uczniami to pomoże każdemu kto zwróci się do niej z prośbą o pomoc), p. Wielicka (jedno zastępstwo z ową nauczycielką sprawiło, iż zafascynowała mnie fizyka atomowa i do dzisiaj pamiętam wszystkie słowa typu kwarki, leptony, hadrony...), p. Jędrzejko i wielu innych nauczycieli. Dlatego też pomimo licznych słów krytyki kadrę oceniam na 3.
Wyposażenie... szkoda słów... Typowe publiczne gimnazjum w Polsce. Gdy są pieniądze ilość sprzętu rośnie, gdy nie ma pieniędzy- niestety. Gdy uczniom coś się nazbyt spodoba to niszczą mienie szkoły a jeśli nie to jakiś telewizor może służyć kilkanaście lat itd. Nie ma to wiec żadnego znaczenia. Ogólna ocena: 3.
Zajęć dodatkowych mnóstwo. nie pamiętam przedmiotu z którego nie byłoby jakichś dodatkowych zajęć. Niepodzielnie króluje ilość kółek matematycznych. Niestety, ponad połowa kółek opiera się na nauce na konkursy przedmiotowe a przykładowo zajęć praktycznych z chemii nie ma. W związku z tym rozwijanie się na zajęciach dodatkowych jest równoznaczne z wkuwaniem na konkursy. Można dać z czystym sumieniem nawet -5 ale nic więcej.
Co do ogólnej oceny szkoły to więcej niż 3 dać nie mogę. Fałsz i obłuda uwidaczniają się w czasie promowania szkoły. Nauczyciele "pupilkują" jednych uczniów, tępią innych (nieraz nie za zażywanie narkotyków a za zwykłą odmienność poglądów i nie zgadzanie się na każdym kroku z belfrem!) a neutralnie odnoszą się do pozostałej części młodzieży. Szkołę można polecić przede wszystkim typowym kujonom oraz osobom utalentowanym, ale nie wybitnym (rozczaruje ich, podobnie jak mnie to, że w ciągu miesiąca przerobią materiał z kilku przedmiotów zaplanowany na 3 lata, a podczas nauki materiału z LO nie będą mogli liczyć na wsparcie "głupszych" od siebie nauczycieli). Przy wyborze gimnazjum warto jednak zauważyć, iż "Szesnastka" (co z niechęcią stwierdzam) zalicza się do najlepszych szkół w Bielsku, w których nie dochodzi do różnych incydentów typowych dla gimnazjów, np. pobić, kradzieży itp. W gimnazjum w Jasienicy ewakuowano szkołę, ponieważ uczniowie rozpylili w niej gaz pieprzowy (przynajmniej uważa tak moja kuzynka uczęszczająca do tamtejszej placówki)! W "Szesnastce" nigdy do czegoś takiego nie doszło. Reasumując "Szesnastka" to jedna z najlepszych szkół gimnazjalnych, ponieważ uczeń może w niej czuć się bezpiecznie i całkiem wiele (jak na gimnazjum) się nauczyć.

zgłoś do moderacji

Link   skomentuj tę opinię (0)

Oceń gimnazjum

Komentarz do oceny (wymagany)

Podpisz się imieniem i nazwiskiem aby dodać wiarygodności opinii
(nie będzie publikowany)

Ocena ogólna:

Kadra:

Wyposażenie:

Zajęcia dodatkowe:

Treść:

Zapoznałem sie i akceptuję regulamin

Aby uniknąć fałszywych opinii wymagane jest potwierdzenie swojej opinii poprzez wiadomość e-mail, którą otrzymasz po wysłaniu oceny. Zarejestruj się aby tego uniknąć.